Wikipedia

Wyniki wyszukiwania

środa, 5 marca 2014

Konserwacja okien drewnianych

Mówiąc o zaletach okien drewnianych często podkreślamy, że są one zdecydowanie bardziej trwałe niż te ich odpowiedniki, które zostały wykonane z wykorzystaniem PCV. Natychmiast dodajemy jednak, że o trwałości okien z drewna możemy mówić tylko wówczas, gdy ich właściciele nie zapominają o regularnej i starannej konserwacji rozwiązań tego typu. Pytanie o to, jak dbać o okna drewniane wydaje się więc mieć dla nas kluczowe znaczenie.

Wbrew obawom wielu osób kluczowe znaczenie ma w tym kontekście przede wszystkim regularne czyszczenie okien drewnianych. Już w tym miejscu wypada jednak podkreślić, że nie mamy na myśli wyłącznie mycia szyb i to bez względu  na to, jak bardzo nie byłoby ono staranne. W centrum naszego zainteresowania powinny znajdować się również ramy okien oraz okucia, a choć mycie okien z drewna nie wymaga używania silnych detergentów, nie wolno zapominać o tym, że po wysuszeniu umytej ramy konieczne jest nałożenie na nią emulsji pielęgnacyjnej wskazanej nam przez producenta okna.

Malowanie okien drewnianych wydaje się zabiegiem o wiele bardziej skomplikowanym niż ich czyszczenie, również w tym przypadku wypada jednak uspokoić osoby, które stają przed tego rodzaju wyzwaniem. Radykalne działania nie będą konieczne, jeśli w porę zauważymy nawet drobne pęknięcia, w takim przypadku wystarczy bowiem przetarcie uszkodzonych miejsc drobnoziarnistym papierem ściernym, ich staranne odkurzenie oraz naniesienie dwóch warstw preparatu, który został zastosowany przez producenta do ochrony ram.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz