Wikipedia

Wyniki wyszukiwania

środa, 5 marca 2014

Lepsze okna drewniane czy PCV?

Osoby budujące dom coraz częściej rezygnują z lukarny (niewielkich okienek w dachu o ozdobnym kształcie) i decydują się na zainstalowanie okien dachowych. To właśnie dzięki nim na poddasze dostaje się więcej światła, okno dachowe umożliwia przy tym jego prawidłową wentylację. W przypadku, gdy poddasze jest zamieszkane dla okien dachowych nie ma alternatywy, jeśli zaś pojawiają się jakiekolwiek dylematy, w zdecydowanej większości przypadków dotyczą one tego, czy wybrać okna wykonane z drewna, czy też raczej okna z PCV.

Osoby, które próbują rozwiązać ten problem w pierwszej kolejności zwracają uwagę na argument cenowy, nie mogą przy tym zaprzeczyć, że okna z PCV prezentują się pod tym względem korzystniej od swoich drewnianych odpowiedników. Ich cena może być nawet o dwadzieścia procent niższa, producenci dokładają zaś starań, aby atrakcyjność wizualna okien PCV nie budziła zastrzeżeń. Niestety, szybko okazuje się, że na tym kończą się ich atuty, drewniane okna dachowe posiadają bowiem zdecydowanie więcej zalet. Dla ekspertów kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście ich lepsza współpraca z więźbą dachową, zwykli użytkownicy doceniają jednak przede wszystkim wytrzymałość okien dachowych oraz to, że umożliwiają one nie tylko ochronę poddasza przed utratą ciepła, ale również łatwą jego wentylację. Okna dachowe wykonane z drewna pojawiają się w imponującym wyborze, bez trudu można więc natrafić na rozwiązania, które charakteryzuje nie tylko staranność wykonania, ale również oryginalny kształt lub nietypowa kolorystyka.

3 komentarze:

  1. Faktycznie, okna drewniane mają swój urok, jednak przyznam, że odkąd w swoim mieszkaniu mam okna PCV to zauważyłam jaki to komfort. Myślęm że to zalezy od tego co kto oczekuje od okien, bo o drewniane trzeba bardziej dbać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja uważam że okna PVC są teraz lepszym wyborem z prostego powodu są dużo tańsze niż dobrej jakości drewniane okna które nie bedą się rozszczelniać. Ja kupiłem okna https://www.velset.pl i już od kilku miesięcy jestem bardzo zadowolony że nie podjąłem się zakupu drewnianych ponieważ zaoszczędzone pieniądze zainwestowałem w lepsze szyby.

    OdpowiedzUsuń
  3. Drewniane okna są teraz modniejsze, oraz droższe. Jestem za drewnianymi oknami, jednak jeżeli już zdecydujemy się na okna plastikowe to tylko Velux bądź Fakro. Sam stałem przed takim wyborem jakiś czas temu i oferta sklepu http://portalokienny.pl/ mnie przekonało do okien PCV. Jeżeli kogoś stać to jednak polecam drewniane okna.

    OdpowiedzUsuń